Form 3B


Drukarka 3D stworzona dla stomatologii cyfrowej


Stomatologiczna drukarka 3D do ortodoncji, protetyki i implantologii

technologia druku:
Low Force Stereolithography™ (LFS)


obszar roboczy:
145 × 145 × 185 mm


wysokość warstw:
25 – 300 mikronów


wielkość plamki lasera
85 mikrometrów


Drukarka 3D Formlabs Form 3B została stworzona specjalnie do zastosowań stomatologicznych. Wysoka precyzja druku została osiągnięta, dzięki zastosowaniu udoskonalonej wersji stereolitografii (SLA). Plamka lasera wynosi zaledwie 0,085 mm, co daje ultraprecyzyjną dokładność wymiarową. Technologia LFS umożliwia szybkie, wydajne i niezawodne wytwarzanie z precyzją 25 mikrometrów. Potwierdza to renoma urządzeń Formlabs. Dostępność 20 materiałów do druku 3D, w tym materiały dentystyczne i biokompatybilne przekłada się na szerokie zastosowanie w ortodoncji, implantologii i protetyce.


Zobacz zalety nowej technologii LFS


Cyfrowa stomatologia

Drukarka 3D w protetyce stomatologicznej przydaje się do tworzenia modeli łuków zębowych – szybciej, łatwiej i z większą precyzją niż z masy gipsowej. Drukuj modele z wymiennymi matrycami, wytwarzaj korony i mosty taniej.

Ortodoncja dopasowana do pacjenta

Drukuj pełne protezy zębowe oraz korony tymczasowe. Wytwarzaj matryce łuków zębowych, retainery i szyny relaksacyjne. Drukuj modele do formowania próżniowego potrzebne w produkcji nakładek typu Clear Aligner.

Precyzyjna implantologia

Precyzyjne umiejscowienie implantu jest kluczowe dla zdrowia i wygody pacjenta. Możesz to osiągnąć, dzięki prowadnicom chirurgicznym z drukarki 3D. Zwiększ komfort pacjenta i skróć czas zabiegu.


Dodatkowe Cechy

Kompletny ekosystem

Drukarka 3D Form 3B jest kompatybilna z oprogramowaniem PreForm, żywicami dentystycznymi Formlabs oraz urządzeniami do postprocessingu: Form Wash i Form Cure.

Wygoda użytkowania

Łatwa i czysta obsługa, dzięki wymiennymi kartridżom na materiał o pojemności 1 litra. Wgraj projekty do druku poprzez Wi-Fi, USB lub Ethernet.

Wsparcie techniczne

Możesz liczyć na naszą pomoc na etapie wyboru drukarki 3D, a także po zakupie. Zapewniamy profesjonalne szkolenia, wsparcie techniczne oraz opiekę pogwarancyjną.


Materiały do druku 3D

Biokompatybilne żywice Digital Base i Digital Teeth to materiały zaprojektowane do precyzyjnego druku 3D protez całkowitych i koron tymczasowych. Realistyczne kolory i najwyższa dokładność wymiarowa zapewniają pacjentom wygodę użytkowania.

Do modeli koronowo-mostowych z wymiennymi matrycami z zachowaniem stałego dopasowania. Precyzja wydruków w zakresie ± 35 mikrometrów. Gładkie, matowe wykończenie powierzchni i kolor podobny do gipsu ułatwiają przejście z produkcji modelu analogowego na cyfrowy.

Materiał biokompatybilny pierwszej klasy (EN-ISO 10993-1:2009/AC:2010, USP Class VI), przeznaczony dla dentystów do tworzenia precyzyjnych prowadnic chirurgicznych, modeli stomatologicznych lub podobnych detali.

Żywica biokompatybilna z klasą IIa o wysokiej odporności na zrywanie i zużycie. Nadaje się do szyn, elementów mocujących i innych bezpośrednich urządzeń ortodontycznych. Transparentna barwa zapewnia wysoką przejrzystość optyczną dla pięknych produktów końcowych.

Ekonomiczny materiał do druku łuków zębowych oraz innych wyrobów stomatologicznych. Żywica znajduje zastosowanie w ortodoncji i protetyce do precyzyjnego druku matryc łuków zębowych używanych do próżniowego wytwarzania nakładek.

Materiał w 20% domieszkowany woskiem dla łatwego, bezresztkowego wypalania. Nadaje się do przygotowania modeli odlewniczych wykorzystywanych w produkcji metodą wosku traconego. Żywica polecana dla techników dentystycznych do wytwarzania koron, mostów oraz szkieletów.

Bogate portfolio materiałów standardowych i inżynieryjnych sprawia, że drukarka 3D Form 3B może być stosowana również do produkcji prototypów funkcjonalnych, części zamiennych oraz innych przedmiotów. Poznaj materiały opracowane dla zapewnienia najwyższej jakości rezultatów, imitujące materiały używane w konwencjonalnej produkcji.


Specyfikacja drukarki 3D Formlabs Form 3B

Parametry druku Parametry urządzenia Specyfikacja lasera
 • Technologia 3D: Low Force Stereolithography™
 • Przestrzeń robocza: 14,5 × 14,5 × 18,5 cm
 • Wysokość warstwy: 25–300 μm
 • Wielkość plamki lasera: 85 μm
 • Wymiary maszyny: 40,5 × 37,5 × 53 cm
 • Wymiary do obsługi: 40,5 × 53 × 78 cm
 • Waga: 17,5 kg
 • Zasilanie: 100–240 VAC, 2.5 A, 50/60 Hz, 220 W
 • Komunikacja: Wi-Fi (2,4; 5 GHz), Ethernet (1000 Mbit), USB 2.0
 • 1 Głowica optyczna (Light Processing Unit)
 • Moc lasera: 250 mW
 • certyfikat EN 60825-1:2007
 • Długość fali: 405 nm