• 349.00zł10 %

  • +vat (23%)

  • 314.10zł brutto z podatkiemZapytaj o produkt

Wpisz wynik w polu powyżej
Filmy : Repligel PG - agar do powielania modeli gipsowych

Kraj

Metody dostawy

Odbiór osobisty zamówienia

0.00zł brutto z podatkiem

Wysyłka GLS (Poland)

Czas dostawy to około (1) dni od momentu wysyłki. Darmowa dostawa od 500.00zł brutto z podatkiem. Złóż zamówienie do godziny 14:30 PM aby przesyłka wyszła dzisiaj.

15.00zł brutto z podatkiem


Repligel PG - agar do powielania modeli gipsowych

Repligel PG to masa agarowa przystosowana do powielania modeli gipsowych. Dzięki zastosowaniu specjalnej receptury powierzchnia odlanego negatywu po związaniu agaru pozostaje sucha i nie wchodzi w reakcję z modelem gipsowym. Materiał pozwala uzyskać wysokiej jakości powielone modele nawet przy ostrych konturach i głębokich podcieniach. Repligel PG możemy używać wielokrotnie tak jak tradycyjny agar - pozwala to na znaczne obniżenie kosztów powielania modeli -polecamy zwłaszcza technikom którzy pracują metodą wtrysku termicznego acetalu i nylonu.

Instrukcja:

  • Żel należy pociąć na małe kawałki (im mniejsze tym lepiej), umieścić w agarownicy lub innym urządzeniu roztapiającym. Rozgrzać do 90-95C ciągle mieszając. Mieszanie zapobiega powstawaniu grudek i pomaga uzyskać jednolitej konsystencji żel. Należy unikać przegrzania żelu (gotowania) ponieważ powoduje odparowanie wody i skraca trwałość produktu. Aby zminimalizować odparowywanie wody podczas podgrzewania trzymaj agarownicę zamkniętą. Nigdy nie dolewaj wody podczas pierwszego topienia agaru.

Po roztopieniu żel musi zostać schłodzony do 47-48C.

Przed powieleniem model umieść w ciepłej wodzie na 15-20 minut aby go "nasączyć".

UWAGA:

Przed powieleniem model na powierzchni musi być absolutnie suchy aby zapobiec wchodzeniu wody z powierzchni gipsu w reakcję z agarem.

Czas wiązania w temperaturze pokojowej to ok 1 godzina.

Po uwolnieniu modelu agar powinien zostać umyty i zamknięty w pojemniku aż do ponownego użycia - ten proces (mycie) uzupełnia również utraconą podczas topienia wodę. Dodaj jednak 50-100ml wody na 6 kg żelu jeśli podczas przechowywania żel wyschnie.

Cechy:

  • Dokładne odwzorowanie szczegółów.
  • Wytrzymała na rozerwanie.
  • Wysoka trwałość.
  • Kolor różowy

Opakowanie:

  • 6kg

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć

Ostatnia aktualizacja : 2023-02-05 19:03:41